Hypotéka dopředu

Mějte hypotéku jistou, až potom si v klidu hledejte nové bydlení

Získejte hypoteční smlouvu na financování vysněného bydlení ještě před tím, než si nemovitost vyberete. Tzv. Hypotéka dopředu umožňuje sjednat si úvěrové podmínky dvanáct měsíců před samotným nákupem.

Pokud je u vás právě aktuální téma nákupu nového bydlení a tak trošku tápete, zda nejdříve shánět nemovitost nebo absolvovat kolečko týkající se žádosti o hypotéku, nezoufejte. Wüstenrot nabízí unikátní produkt, který umožňuje uzavřít hypoteční úvěr, aniž byste měli byt či dům už vybraný. Přesně tedy víte, jakou částkou můžete disponovat, a během dvanácti následujících měsíců od podpisu hypoteční smlouvy si v klidu vyberete přesně to, po čem toužíte. Tzv. Hypotéka dopředu je určitě zajímavá i pro ty klienty, kterých se mohou dotknout přísnější pravidla pro schválení hypotečního úvěru, jež vstoupila v platnost od 1. října 2018 na základě doporučení České národní banky.

Hypotéka dopředu: jednoduše a rychle

Žádost o Hypotéku dopředu je velmi jednoduchá, zájemce doloží pouze doklady ke svým příjmům, výdajům domácnosti a případně doplňující informace pro první schválení (tzv. scoring). Po posouzení klientovy bonity je již možné podepsat smlouvu se schváleným maximálním úvěrovým rámcem. Dalších dvanáct měsíců od podpisu má pak klient na to, aby našel svou vysněnou nemovitost a nové bydlení. Následně doloží standardní dokumentaci ke kupované nemovitosti a čerpání hypotéky může začít. Při Hypotéce dopředu není klient nijak znevýhodněn, co se týče úrokové sazby – lze ji pořídit již od 2,34 % ročně.

Hlavní výhody Hypotéky dopředu

  • Ihned víte, jakou částkou můžete disponovat, a podle toho vybíráte nemovitost.
  • Neriskujete, že složíte nevratnou rezervační zálohu a až poté v bance zjistíte, že vám hypotéka nebude z nejrůznějších důvodů schválena.
  • Máte celý rok na to, abyste si v klidu vybrali nemovitost, která se vám líbí. Ve chvíli, kdy ji najdete, stačí už jen podepsat kupní smlouvy.
  • Hypotéka dopředu je určitě zajímavá pro klienty, kterých se mohou dotknout přísnější pravidla pro posuzování bonity, jež vstupují v platnost od 1. října na základě doporučení České národní banky.
  • Zároveň se klienti s Hypotékou dopředu mohou ochránit před růstem úrokových sazeb, protože úroková sazba platí od data podpisu smlouvy, nikoliv až od čerpání úvěru.

Zdroj: penize.cz